Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

Tři mezinárodní výstavy v Nitře

Poslední, hned tři mezinárodní výstavy tohoto roku na Slovensku, hostilo město Nitra. Saluki klub zde měl své zástupce a hned několik z nich zaznamenalo úspěch. Hned první den, tedy 6. 1., si odvezl titul JUNIOR BEST OF BREED Casanova Deluca Moravia, který ze třídy mladých později ovládl i plemeno, a bylo mu tak uděleno z rukou rozhodčího Róberta Kanáse ocenění BEST OF BREED. V závěrečném kruhu pak mezi juniory FCI X obsadil 2. místo-JUNIOR BEST IN GROUP 2. Titulem CACIB z řad dospělých psů byl oceněn Guardian Al Zahra a z řad fen Benissah z Tripu, která byla vybrána i jako BEST OF OPPOSITE SEX. Nejlepším veteránem plemene byl zvolen Imran Ciyar Rihh. Další den opanovala plemeno Benissah z Tripu, která se v závěrečném kruhu umístila na 3. místě skupiny FCI X-BEST IN GROUP 3 a jako BEST OF OPPOSITE SEX k ní byl zvolen rozhodčím Miroslavem Václavíkem opět člen Saluki klubu-C’hardonnay z Tripu, který si ze třídy mladých odvezl i titul JUNIOR BEST OF BREED a v závěrečném kruhu obsadil rovněž 3. místo-JUNIOR BEST IN GROUP 3. Titul CACIB z řad psů získal opět Guardian Al Zahra a Nejlepším veteránem plemene byla oceněna tentokrát fenka Abiah Deluca Moravia. Poslední výstavní den třídenního maratonu výstav patřil fence Hadisse Al Zahra, která zaujala rozhodčí Olgu Dolejšovou a byla oceněna ze třídy otevřené tituly CACIB i BEST OF BREED a svoji „vstupenku“ do závěrečného kruhu proměnila ve 2. místo FCI skupiny X-BEST IN GROUP 2. Stejně jako v sobotu si C’hardonnay z Tripu odvezl i v neděli titul JUNIOR BEST OF BREED a z řad veteránů navázal na svůj páteční úspěch Imran Ciyar Rihh, a připsal si tak na konto další ocenění Nejlepšího veterána plemene.
C’hardonnay z Tripu díky těmto úspěchům splnil podmínky pro udělení Slovenského junior šampiona, zatímco oba výše zmínění veteráni Abiah Deluca Moravia i Imran Ciyar Rihh přidali do své sbírky titul Veterán šampion Slovenska. Z reprezentantů dospělých fen splnila během prodlouženého výstavního víkendu podmínky pro udělení Slovenského šampiona Viva La Dioskury S Berega Turi.
Benissah z Tripu zaznamenávala mnohé úspěchy na slovenských výstavách během uplynulé výstavní sezóny 2019 a v soutěži „OPEN SLOVAKIA DOG CUP“ obsadila 1. příčku v plemeni Saluki.
Všem reprezentantům Saluki klubu gratulujeme

DUO CACIB Praha

Uplynulý víkend byl posledním výstavním této sezóny v ČR. Oba dny ocenění Nejlepšího veterána v plemeni získal Imran CIYAR RIHH,který tak splnil podmínky pro udělení titulu Český veterán šampion. Nejlepším mladým se v sobotu stal Caros z Tripu, který se v závěrečném kruhu umístil na druhém místě v soutěži Junior BEST IN GROUP, první výstavní den byl úspěšný i pro chovatelskou skupinu z Gibesovy zahrádky, která se umístila na 5. místě z 18 chovatelských skupin a další členem v sobotních závěrečných soutěžích byla Isabelle Al Zahra, která byla vybrána do TOP 10 v soutěži Nejlepší dorost z nastoupených více než 70 budoucích výstavních nadějí. Druhý den putoval titul Nejlepšího mladého v plemeni importované fence Celestian Jasmin, Nejlepším psem plemene se stala Gloria Al Zahra, která v závěrečných soutěžích vyhrála ocenění BEST IN GROUP 2. V Závěrečném kruhu oslovil rozhodčí také černý pár jedinců z Gibesovy zahrádky Damír a Emily, kteří vyhráli titul Nejlepšího páru nedělní výstavy.

Nový šampion Polska

Titul Nejlepšího dospělého psa plemene si z polského města Świebodzice odvezl dne 30. 11. Ghuroob Ghazi Tall Afar, a stal se tak dalším členem Saluki klubu, který splnil podmínky pro udělení Polského šampiona krásy.

Speciální výstava chrtů Zagreb

V chorvatské metropoli Záhřebu se při 2 mezinárodních výstavách konala také dne 22. 11. Speciální výstava chrtů, ze které si Damír z Gibesovy zahrádky odvezl z rukou rozhodčího Petera Friedricha tituly Klubový vítěz a BEST OF OPPOSITE SEX.

Volby 2020

Po odstoupení výkonného výboru budou následovat volby, a to nejen do Výkonného výboru, ale i do Kontrolní komise. Volby se budou konat na Členské schůzi dne 5.1.2020. Účast každého člena je důležitá – bude se rozhodovat o budoucnosti klubu, proto si toto datum rezervujte ve svém kalendáři. Pokyny k organizaci voleb dostanou členové Saluki klubu e-mailem.

Mimořádná členská schůze klubu

Dne 16. 11. 2019 proběhla mimořádná členská schůze klubu, která byla svolána na základě žádosti nadpoloviční většiny členů (34 členů) z důvodu zapsání psa AMMAR SHAHIR do Pomocného registru ČMKU.
Členskou schůzí byla shledána podaná žádost za neoprávněnou a zápis tohoto psa do Pomocného registru jako nepřijatelná a zcela bezdůvodná legalizace psa bez průkazu původu. Proto bylo rozhodnuto hlasy 45 členů (celkem 52, 4 se zdrželi, 3 byli proti) o podání výzvy k pozastavení zápisu tohoto psa.
V souladu s neoprávněně podanou žádostí o zápis psa do Pomocného registru odstoupil výkonný výbor klubu v čele s Danou Václavíkovou, která tuto žádost v rozporu se stanovami podala.
Více informací budeme publikovat po dořešení této situace.

Významné výstavy roku 2020

Již nyní je zřejmé, že první červnový víkend bude na zámku Konopišti patřit chrtům. Nenechte si ujít příležitost vystavit svoje Saluki u renomovaných rozhodčích na Speciální výstavě chrtů – Gabriel Valdez (BR) a na Klubové výstavě Saluki klubu – Juan Carlos Vasconsellos (PY). Registrace je možná od 1.1.2020 na adrese:
[ svch2020.cz ]

supergranule.cz partnerem Saluki klubu

Saluki klub ČR se dohodl na spolupráci s dalším významným partnerem. Krmivo od supergranule.cz již doprovází a bude doprovázet akce pořádané Saluki klubem.

DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBEROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

Informace pro členy klubu

Číslo účtu u Komerční banky: 115-1589840217/0100 (platby v CZK)
variabilní symbol: rok, na který je placen členský příspěvek
IBAN pro platby v EUR: CZ4901000001155191140227
SWIFT code: KOMBCZPPXXX

Výše členských příspěvků: 400 Kč pro stávající členy, 450 Kč pro nové členy.

Případní zájemci o členství v klubu si mohou vyžádat přihlášku u sekretáře klubu na adrese petra.pudova@salukiklub.cz.

Omezená funkčnost webových stránek

S omluvou upozorňujeme návštěvníky tohoto webu, že vzhledem k technickým problémům mohou být některá data neúplná. Na odstranění závady pracujeme a zároveň průběžně aktualizujeme a doplňujeme chybějící údaje za uplynulá období.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.