Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

DUODANUBE Bratislava

Letošní ročník bratislavské výstavy opět potvrdil, že slovenské akce patří zejména Čechům. Tentokrát bylo na dvě mezinárodní výstavy přihlášených pouze 7 saluk (1. den) a 6 saluk (druhý den). Z tohoto počtu patřila do jiné země než ČR pouze jediná saluka.
První den se stal Nejlepším mladým v plemeni, Vítězem plemene a také Nejlepším mladým chrtem výstavy Cassanova Deluca Moravia a ve třídě šampionů získal CACIB Damír z Gibesovy zahrádky. Druhý den si odvezli taktéž do Čech tituly BOJ Caros z Tripu a BOB Benissah z Tripu, kteří zároveň vybojovali umístění jako Nejlepší pár a 3. Nejlepší chovatelská skupina. Kolekci titulů, které putovaly do České republiky, doplnil opět Damír z Gibesovy zahrádky získáním CACIB, tentokrát spolu s titulem BOS.

Holiday Wind Cup 2019

Velká sportovní aktivita členů Saluki klubu se opět projevila na dalším coursingovém závodu nazvaném Holiday Wind Cup 2019. Za poklidné atmosféry nedělního dne si pro národní tituly CACT doběhli pes Azar Kyaxarés a fenka Dilafroze Yrtep, která se stala v rámci plemene absolutní vítězkou a vyběhala si 1.místo.

Donaueschingen Festival 2019

Do historie největší evropské speciální výstavy chrtů se již po druhé zapsala saluka z České republiky, z českého chovu, Gloria Al Zahra. Druhý výstavní den si zopakovala úspěch loňského roku, když získala ocenění CAC, VDH, Nejlepší fena a BOB. V závěrečném kruhu oproti loňskému umístění postoupila o příčku výš a patřilo jí 2. místo v soutěži o titul Best In Show. To však nebyl zdaleka její jediný úspěch.
V rámci Donaueschingen Festivalu se konala v Evropě unikátní soutěž Eukanuba Super Best In Show Challenge. Za svitu reflektorů a mohutného aplausu se vítězkou stala Gloria Al Zahra.
(Na obrázku s kokardami za 2x CAC z 1. i 2. výstavního dne, za BOB z 2. výstavního dne a za Super Best in Show.)
Saluki klub však reprezentovalo více saluk, které se mohou pochlubit skvělým umístěním:
V sobotu 3.8.2019 ze 137 přihlášených saluk:
FENY - Třída veteránů – Bashrah Al Zahra – V3
FENY - Třída pracovní - Viva La Dioskury S Berega Turi – V3
V neděli 4.8.2019 ze 122 přihlášených saluk:
PSI - Mezitřída – HelmutLang del Borghino – V1
FENY - Třída veteránů – Bashrah Al Zahra – V3
FENY - Třída pracovní - Viva La Dioskury S Berega Turi – V2
FENY - Třída otevřená – Benissah z Tripu – V2

EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ 2019

Jednou z vrcholných kynologických akcí roku byla bezesporu Evropská výstava psů, která probíhala v Rakousku, konkrétně v malebném městě Wels, ve dnech 14. – 16. 6. 2019. Posuzování 67 saluk se zhostil 14. 6. 2019 pan Prof. Dr. Peter Friedrich, uznávaný odborník na FCI skupinu X.
Tato výstava se neobešla bez účasti členů Saluki klubu a výsledky, které si odvezli, byly víc než skvělé! Nejvíce zazářila Gloria Al Zahra, která se stala Evropskou vítězkou pro rok 2019, a odvezla si dokonce i titul BEST OF BREED. Neméně významný úspěch zaznamenala i Azhara Al Zahra ve třídě veteránů, které byl udělen titul Evropský veterán vítěz, a zkompletovala tak svoji sbírku titulů z Evropských výstav od Juniorského evropského vítěze, přes Evropského vítěze až k Evropskému veterán vítězi! Mezi další úspěšné reprezentanty Saluki klubu patří:
Harmony Al Zahra – V1, CACA
Hadisse Al Zahra – V3
Hatima Al Zahra – V4
Benissah z Tripu – V3
Bashrah Al Zahra – V2
Hunter Al Zahra – V1, CACA
Guardian Al Zahra – V3
Zástupci chovatelské stanice Al Zahra si navíc připsali úspěch v soutěži chovatelských skupin, kde obsadili 3. místo!

MISTROVSTVÍ EVROPY V COURSINGU 2019

Fantastické zprávy letí z Mistrovství Evropy v coursingu. Páté místo pro Českou republiku vybojovala v Estonsku Dilafroze Yrtep! Ač to byl její teprve šestý závod v životě, v náročné konkurenci 41 fen se neztratila! Moc gratulujeme!

supergranule.cz partnerem Saluki klubu

Saluki klub ČR se dohodl na spolupráci s dalším významným partnerem. Krmivo od supergranule.cz již doprovází a bude doprovázet akce pořádané Saluki klubem.

DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBEROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

Informace pro členy klubu

Číslo účtu u Komerční banky: 115-1589840217/0100 (platby v CZK)
variabilní symbol: rok, na který je placen členský příspěvek
IBAN pro platby v EUR: CZ4901000001155191140227
SWIFT code: KOMBCZPPXXX

Výše členských příspěvků: 400 Kč pro stávající členy, 450 Kč pro nové členy.

Případní zájemci o členství v klubu si mohou vyžádat přihlášku u sekretáře klubu na adrese petra.pudova@salukiklub.cz.

Omezená funkčnost webových stránek

S omluvou upozorňujeme návštěvníky tohoto webu, že vzhledem k technickým problémům mohou být některá data neúplná. Na odstranění závady pracujeme a zároveň průběžně aktualizujeme a doplňujeme chybějící údaje za uplynulá období.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.