Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

Šampion Šampionů

Každoroční prestižní výstava Šampion šampionů se i letos uskutečnila v pražském TOP hotelu dne 18. 1. Do vyřazovacích bojů systémem KO se z řad Saluki klubu probojovali hned 3 jedinci-Bentley z Tripu, Calypso Yrtep a Gloria Al Zahra. Právě poslední zmíněná Gloria Al Zahra zaznamenala největší úspěch, jelikož díky své prezentaci postupně porazila všechny soupeře, a opanovala tak skupinu FCI X s titulem BEST IN GROUP v konkurenci 28 jedinců.
Při této události si převzali cenu Coursingový vítěz 2019 hned 2 členové Saluki klubu-fenka Dilafroze Yrtep v majetku Karolíny Fränkelové a z řad psů Azar Kyaxarés v majetku Kamily Havrdové, který obdržel i cenu Dostihový vítěz za rok 2019.
Gratulujeme

Noví šampioni v řadách Saluki klubu

Letošní první národní výstava psů v České republice, která se konala dne 12. 1. v Brně, přilákala mnoho členů Saluki klubu, a hned několik z nich slavilo úspěch. Titul Národní vítěz společně s titulem BEST OF BREED si odvezla Harmony Al Zahra, která tak dokončila čekatelství Českého šampiona, a v závěrečném kruhu navíc obsadila 5. příčku mezi chrty-BEST IN GROUP 5. Titulem BEST OF JUNIOR a BEST OF OPPOSITE SEX byl oceněn Caros z Tripu, který tak završil Českého junior šampiona. Titulem Národní vítěz z řad psů byl oceněn Asagai Aurum Bohemia, a rovněž zkompletoval potřebná čekatelství CAC pro udělení titulu Česky šampion. Fenka Esmee z Gibesovy zahrádky vyhrála mezitřídu s titulem CAC, a i ona se tak může pyšnit titulem Český šampion. Svoji výstavní kariéru na této výstavě započal Andre Dumont Atifa ve třídě dorostu, který si odvezl známku Velmi nadějný 1.
Všem gratulujeme!

Nové vedení klubu

Rádi bychom vám představili nové vedení klubu, které bylo zvoleno na členské schůzi 5. 1. 2020:
Předseda klubu a výkonného výboru … Radim Němec
Sekretář a člen výkonného výboru … Petra Kučerová
Hospodář a člen výkonného výboru … Michal Beneš
Současně s volbou výkonného výboru byla zvolena tříčlenná kontrolní komise ve složení: Karolína Fränkelová, Josef Macháček, Hana Kopecká

Vítězové klubových soutěží za rok 2019

Na členské schůzi 5. 1. 2020 se neřešily jen stanovy, ale byli i vyhlášeni a skleněnými plaketami oceněni vítězové klubových soutěží za rok 2019.
Top Saluki 2019 pes ... Bentley z Tripu (216 bodů/15 výstav)
Top Saluki 2019 fena ... Gloria Al Zahra (1043 bodů/22 výstav)
Top Sport Saluki 2019 pes ... Bentley z Tripu (185 bodů)
Top Sport Saluki 2019 fena ... Dilafroze Yrtep (355 bodů)
Krása a výkon 2019 pes ... Bentley z Tripu (59 bodů)
Krása a výkon 2019 fena ... Larabee Azadi Al Djiibaajah (55 bodů)
Moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v nastávající sezóně!

Žádost o trvalé pozastavení pomocného registru psa Ammar Shahir

Na základě usnesení Mimořádné členské schůze byla zaslána na ČMKU žádost o trvalé pozastavení pomocného registru psa Ammar Shahir. Předsednictvo ČMKU zkonstatovalo, že PReg byl vystaven zcela v souladu s normativy ČMKU a proto byla žádost o jeho trvalé pozastavení zamítnuta.
Nejedná se však o konečné rozhodnutí, neoprávněné jednání odstupující předsedkyně Dany Václavíkové je možné stále napravit, což bude, v souladu s rozhodnutím členů, prací nového výkonného výboru.
Rozhodnutí ČMKU: Zápis ze společného zasedání předsednictva ČMKU a dozorčí rady ČMKU
Žádost klubu: Žádost o trvalé pozastavení zápisu psa do Pomocného registru

Mimořádná členská schůze klubu

Dne 16. 11. 2019 proběhla mimořádná členská schůze klubu, která byla svolána na základě žádosti nadpoloviční většiny členů (34 členů) z důvodu zapsání psa AMMAR SHAHIR do Pomocného registru ČMKU.
Členskou schůzí byla shledána podaná žádost za neoprávněnou a zápis tohoto psa do Pomocného registru jako nepřijatelná a zcela bezdůvodná legalizace psa bez průkazu původu. Proto bylo rozhodnuto hlasy 45 členů (celkem 52, 4 se zdrželi, 3 byli proti) o podání výzvy k pozastavení zápisu tohoto psa.
V souladu s neoprávněně podanou žádostí o zápis psa do Pomocného registru odstoupil výkonný výbor klubu v čele s Danou Václavíkovou, která tuto žádost v rozporu se stanovami podala.
Více informací budeme publikovat po dořešení této situace.

Významné výstavy roku 2020

Již nyní je zřejmé, že první červnový víkend bude na zámku Konopišti patřit chrtům. Nenechte si ujít příležitost vystavit svoje Saluki u renomovaných rozhodčích na Speciální výstavě chrtů – Gabriel Valdez (BR) a na Klubové výstavě Saluki klubu – Juan Carlos Vasconsellos (PY). Registrace je možná od 1.1.2020 na adrese:
[ svch2020.cz ]

supergranule.cz partnerem Saluki klubu

Saluki klub ČR se dohodl na spolupráci s dalším významným partnerem. Krmivo od supergranule.cz již doprovází a bude doprovázet akce pořádané Saluki klubem.

DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBEROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

Informace pro členy klubu

Číslo účtu u Komerční banky: 115-1589840217/0100 (platby v CZK)
variabilní symbol: rok, na který je placen členský příspěvek
IBAN pro platby v EUR: CZ4901000001155191140227
SWIFT code: KOMBCZPPXXX

Výše členských příspěvků: 400 Kč pro stávající členy, 450 Kč pro nové členy.

Omezená funkčnost webových stránek

S omluvou upozorňujeme návštěvníky tohoto webu, že vzhledem k technickým problémům mohou být některá data neúplná. Na odstranění závady pracujeme a zároveň průběžně aktualizujeme a doplňujeme chybějící údaje za uplynulá období.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.