Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

Vážení salučí přátelé,

vzhledem ke stále nejisté epidemiologické situaci okolo Covidu a ne příliš jasném postupu „rozvolňování“, jsme byli nuceni zrušit coursingový závod Gold Rabbit Trophy 15.-16.5 v Radnici a to bez náhrady. Pokusíme se najít na letní období jiné místo a termín na mimořádný coursing, ale tento závod by byl pouze se zadáváním titulu CACT.
Ohledně plánované klubové výstavy 12.6. v Častolovicích jsme optimisté a připravujeme pro Vás propozice. Během několika dnů bude spuštěno přihlašování přes Dogoffice. Posuzování na této výstavě přislíbila dlouholetá chovatelka saluk paní Věra Sosnová. Se všemi se těšíme na viděnou.
Výstavní výbor Saluki klubu

Speciální výstava chrtů

Coursingový vítěz 2020

Navzdory komplikovanému roku, který příliš nepřál kynologickým akcím, můžeme přivítat v řadách Saluki klubu Coursingové vítěze pro rok 2020. Z řad psů získal výše zmíněné ocenění Bentley z Tripu se ziskem 65 bodů, zatímco mezi fenami opanovala tuto soutěž Dilafroze Yrtep se ziskem 67 bodů, která navíc splnila i podmínky pro udělení titulu Mezinárodní coursingový šampion.
Třetí příčku mezi psy obsadil rovněž člen Saluki klubu Faravahar Arpak se ziskem 33 bodů a druhé místo mezi fenami vyběhala Larabee Azadi Al Djiibaajah se ziskem 63 bodů.
Jedincům i majitelům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

Dostihový vítěz 2020

Vzhledem k vládním opatřením, která zasáhla do počtu uskutečněných dostihů, předsednictvo ČMKU povolilo zmírnění podmínek pro udělení titulu Dostihový vítěz 2020. Stal se jím Casanova Deluca Moravia, pro kterého byla tato sezóna zároveň první sportovní sezónou v životě. Ve fenách se ani pro tento rok bohužel žádné umístění nezadalo.

TOP SHOW SALUKI 2020

Letošní sezóna nedovolila takový počet výstav jako v uplynulých letech. Přesto, i přes neustálé odvolávání a posouvání akcí, proběhlo výstav poměrně dost, jak v ČR, tak i v zahraničí. Některé za změněných podmínek, než jsme zvyklí, jako například vystavování v roušce a bez závěrečných soutěží. Přesto se do bodování o nejlepší výstavní saluki dostalo 15 psů a 14 fen. Vítězem ve psech se stal Bentley z Tripu se 217 body, který si bodový náskok zajistil již v červenci cestou na výstavní maraton do Bulharska. Ve fenách zvítězila Harmony Al Zahra, u které je zajímavostí, že 417 ze svých celkových 419 bodů zvládla "nasbírat" před nástupem covidu, tedy během ledna a února. Poté již se svou chovatelkou očekávaly lidské miminko v pohodlí a bezpečí domova.

POŘADÍ TOP SHOW SALUKI 2020 - PSI
1. Bentley z Tripu (217 bodů)
2. Baghdad Tardi To The Parti (198 bodů)
3. Emir Tall Afar (111 bodů)
4. Bastyen Giliath (103 bodů)
5. Imran Ciyar Rihh (58 bodů)

POŘADÍ TOP SHOW SALUKI 2020 - FENY
1. Harmony Al Zahra (419 bodů)
2. Gloria Al Zahra (207 bodů)
3. Canapus Quilaysa (119 bodů)
4. Bissana Giliath (86 bodů)
5. Innocence Al Zahra (78 bodů)

TOP SPORT SALUKI 2020

Covidová epidemie zasáhla i ve sportu, zejména na jaře, kdy byl rušen jeden závod za druhým, a tak se nečekané stalo realitou… Dilafroze Yrtep zvládla seznámení s ženichem, zabřeznout, odrodit, vychovat štěňátka a ještě se vrátit na trať a obhájit první místo z osmi bodujících fen s 221 body. Ve psech se bodování účastnilo devět psů a první místo připadlo Bentleymu z Tripu s počtem 231 bodů.

POŘADÍ TOP SPORT SALUKI 2020 - PSI
1. Bentley z Tripu (231 bodů)
2. Ali Lilhaya (57 bodů)
3. Collin Deluca Moravia (46 bodů)
4. Abbas Lilhaya (41 bodů)
5. Arpak Faravahar (41 bodů)

POŘADÍ TOP SPORT SALUKI 2020 - FENY
1. Dilafroze Yrtep (221 bodů)
2. Larabee Azadi Al Djibaajah (159 bodů)
3. Viva La Dioskury S Berega Turi (77 bodů)
4. Aida Lilhaya (30 bodů)
5. Cashmere Deluca Moravia (13 bodů)

VÍTĚZ PRO KRÁSU A VÝKON 2020

I přes zrušení dvou akcí klubu v první polovině roku se podařilo další dvě akce během jednoho zářijového víkendu uspořádat. Díky tomu, mohla soutěž sčítající body z výstavy i coursingu pořádaného naším klubem proběhnout. Vítězové pro krásu i výkon se tedy našli. Stali se jimi Bentley z Tripu a Gloria Al Zahra.

POŘADÍ VÍTĚZ PRO KRÁSU A VÝKON 2020 - PSI
1. Bentley z Tripu (27 bodů)
2. Ali Lilhaya (19 bodů)
3. Collin Deluca Moravia (18 bodů)
Davu Jumanji L'Ebony (18 bodů)
4. Abbas Lilhaya (16 bodů)

POŘADÍ VÍTĚZ PRO KRÁSU A VÝKON 2020 - FENY
1. Gloria Al Zahra (51 bodů)
2. Viva La Dioskury S Berega Turi (23 bodů)
3. Dilafroze Yrtep (22 bodů)
4. Baráa Sayah (17 bodů)
5. Daniya Al Naqawa (15 bodů)

Vážení členové Saluki klubu

Saluki klub byl osloven Dostihovou a Coursingovou komisí ČMKU s žádostí o pomoc.

Vážení přátelé coursingu,
máme pro Vás skvělou zprávu, ČR získala ME v coursingu pro rok 2022.
Takto velká akce však nepůjde uspořádat bez vzájemné spolupráce a nadšení, hledáme proto členy do přípravného výboru akce, spolupracovníky a dobrovolníky.
Zamyslete se proto ve svých domovských organizacích, jak můžete přispět ke zdárnému zvládnutí celého mistrovství.
Bez Vás to nepůjde!
Aktuálně hledáme vhodný prostor se zázemím pro 3 dráhy.

Děkujeme za Vaše zpětné reakce.

za DaCK
Eva Jeník Dufková

VV klubu přislíbil naši pomoc při přípravě a pořádání této akce. Tímto bych chtěl oslovit Vás, členskou základnu, s prosbou o pomoc při tak významné události, jakou ME v coursingu bezpochyby je. Rád bych, aby toto mistrovství proběhlo alespoň tak, jako námi pořádané coursingy v předchozích letech a po skončení jsme si mohli říct, že jsme to zvládli.
S případnými Vašimi nápady, dotazy a přísliby pomoci s pořádáním se prosím obracejte na mě a já je za klub budu tlumočit DaCK.

Za VV
Michal Beneš

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBEROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

supergranule.cz partnerem Saluki klubu

Saluki klub ČR se dohodl na spolupráci s dalším významným partnerem. Krmivo od supergranule.cz již doprovází a bude doprovázet akce pořádané Saluki klubem.

DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.